INFORMACE

Společný projekt Renáty Comic e.V., D.I.V.O Institutu s podporou Radijojo gGmbH, Quartiersmanagement Pankstraße a Česko-Německého fondu budoucnosti. 

 

V rámci tohoto projektu mohli zúčastňující žáci zažít vývojový proces současného umění a naučit se sami navrhnout, vytvořit a interpretovat dílo.Byli doprovázeni týmem tří uznaných umělců z Prahy pod vedením Marka Divo.

       

Společně byla v hale plaveckého stadionu ve Wedding během jednoho týdne stvořena socha.

   
 
Formu a podobu této instalace určili děti sami, umělci jim dali podnět a přiblížili dětem jednoduché techniky jako papírová hmota a kartonage.

   

Během pracovního procesu byli děti povzbuzeny interpretovat svékolektivní umělecké dílo.

   

Proces byl dokumentován formou filmů, fotek a audioreportáží. 

   

Kromě toho byly paralélně nabízeny tři další workshopy, ve kterých se konala jednoznačná interakce mezi učitely a žáky. 

   

Workshop komiksu s Augem Lorenzem. Ukázal, jak je možné v krátké době nakreslit komiks.
U Michaela Schmacke se vytvářely kreslené filmy a v soundworkshopu u Ondřeje Skály a Anji Kaufmannové mohly děti vyrábět zvuky a hudbu. Část vzniklých povídek byla vytisknuta ve Stattbad, svázána do malého sešitu a bezplatně darována všem účastníkům workshopu. S použitím vyrobených zvuků a hudby byly kreslené filmy zpracovány k filmu.

   

V sobotu 15.12. se konala veřejná vernisáž, které se zúčastnili rodiče, sourozenci, přátelé a spolužáci. Kreslené filmy a komiksy vzniklé během workshopu se promítaly během zahájení. Všechny výsledky jsou dokumentovány v tomto blogu.

No comments:

Post a Comment